Czy na kryptowalutach da się zarobić?

Czy na kryptowalutach da się zarobić?

Inwestycje alternatywne zyskują w ostatnim czasie na popularności, stając się dla wielu grup odbiorców szansą na dywersyfikację źródeł zarobkowania, dochód pasywny oraz zabezpieczenie posiadanego kapitału przed inflacją i kryzysem gospodarczym. Szerokie grono inwestorów stawia między innymi na kryptowaluty.

Czy inwestowanie w krypto może przynieść zyski? Jak zarabiać na kryptowalutach i gdzie je kupować? O tym przeczytacie w dzisiejszym tekście.

Kryptowaluty – czym są waluty wirtualne?

Kryptowaluty to produkty finansowe, które pojawiły się po raz pierwszy w 2009 roku, wraz z wejściem na rynek Bitcoina. Liczba dostępnych kryptowalut różnego typu nieustannie się zwiększa, a każda z nich różni się nieco właściwościami i specyfiką działania.

W ogólnym rozumieniu kryptowalutami nazywamy zdecentralizowaną walutę cyfrową, wykorzystującą kryptografię do zapewnienia bezpieczeństwa transakcji i użytkowników. Są one oparte na technologii blockchain, czyli łańcuchu bloków, pozwalających na realizację transakcji w modelu peer-to-peer. Oznacza to, że wszystkie połączone ze sobą urządzenia (komputery) mają takie same uprawnienia i pełnią te same funkcje, bez nadzoru centralnej jednostki.

Pierwotnie kryptowaluty były pomyślane jako wirtualne środki płatnicze, zwiększające wygodę i bezpieczeństwo dokonywania transakcji, np. w e-commerce. Z czasem doceniono jednak ich wielki potencjał jako produktu inwestycyjnego, który potrafi przynosić spore zyski.

Koniecznie sprawdź także: https://exmo.com/pl

Różne sposoby zarabiania na kryptowalutach

Zarabianie na kryptowalutach może przybierać różne formy. Podstawową metodą jest standardowa inwestycja, czyli zakup i przechowywanie swoich cyfrowych aktywów przez kilka lat, aż do osiągnięcia przez nie satysfakcjonującego poziomu wzrostu.

Istnieją jednak inne rozwiązania, pozwalające na uzyskanie zysków w krótszej perspektywie. Do najpopularniejszych zaliczają się:

  • trading – handlowanie kryptowalutami zgodnie z krótkofalowymi trendami na podstawie analizy rynku wykonanej samodzielnie, przez brokera lub z pomocą narzędzi automatyzujących, jak np. trading bot od EazyBot.pl.
  • mining (wydobycie) – do wykopywania kryptowalut używa się komputerów o dużej mocy obliczeniowej, pozwalających na „stworzenie” nowych kryptowalut, w tym np. Bitcoina.
  • staking – pozostawienie i zablokowanie posiadanych kryptowalut do celów obsługi sieci blockchain i potwierdzania transakcji, za co otrzymuje się nagrody.
  • airdrop – uzyskiwanie nagród za wykonywanie prostych zadań, np. udostępnianie postów w social mediach.

Każda ze strategii umożliwia osiąganie zysków na różnych poziomach. Niektóre z nich nie wymagają wielkiego kapitału na start lub są wręcz darmowe (airdrop), przy innych niezbędne jest zainwestowanie środków.

Gdzie kupić kryptowaluty?

Jeśli mamy przeznaczyć posiadane fundusze na inwestycje kryptowalutowe, konieczne jest pozyskanie cyfrowych aktywów. Jak to zrobić? Można do tego celu wykorzystać szereg dostępnych narzędzi.

Najpopularniejszym rozwiązaniem są oczywiście giełdy kryptowalutowe, gdzie da się kupić i sprzedać rozmaite waluty cyfrowe, wykorzystując do tego inne kryptowaluty bądź waluty fiat. Coraz częściej do zakupu lub sprzedaży kryptowalut używa się także bitomatów, dostępnych w wielu polskich miastach. Ich sposób działania jest zbliżony do tradycyjnych bankomatów, pozwalając na szybką wymianę konkretnej kwoty na wybraną kryptowalutę lub odwrotnie. Na koniec pozostaje jeszcze opcja zakupienia lub sprzedaży cyfrowych pieniędzy w kantorach kryptowalut.

Inwestycja w kryptowaluty – czy trzeba poświęcić duże środki, by zarobić?

Wiele osób myśli, że zarabianie na kryptowalutach wymaga wielkich funduszy na start. Nic bardziej mylnego. Jeśli zastanawiasz się, ile trzeba zainwestować w kryptowaluty, spieszymy z odpowiedzią – tak naprawdę da się osiągać zyski, nie posiadając dużego kapitału początkowego. Oczywiście mniejsze środki oznaczają stosunkowo niewielki dochód pasywny. Zawsze jednak trzeba dokładnie określić swoje preferencje, zasobność portfela oraz potencjalne ryzyko, które wiąże się z każdą inwestycją, również tą w kryptowaluty.

Inwestowanie w kryptowaluty – sposób na zarabianie?

Zarabianie na kryptowalutach jest jak najbardziej możliwe, wymaga jednak czasu oraz wiedzy. Trzeba też dokładnie określić swój pomysł na działanie, by wybrać właściwą strategię, dopasowaną do indywidualnych możliwości. Cały czas należy również zachowywać zdrowy rozsądek. Wówczas szansa na sukces wzrasta.

Powyższy artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie informacje oraz dane i opracowania zawarte w serwisie okbr.pl mają charakter informacyjny lub statystyczny. Nie mogą być zatem traktowane jako zachęta do dokonania wybranej decyzji inwestycyjnej. Nie mogą być również traktowane jako porada inwestycyjna oraz zobowiązująca ocena rynku inwestycyjnego lub żadnego innego instrumentu finansowego. Wszelkie decyzje inwestycyjne podejmowane przez użytkownika portalu okbr.pl są podejmowane na własne ryzyko i odpowiedzialność użytkownika. Zawarte w serwisie informacje nie stanowią rekomendacji i doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.).

Total
0
Shares
Powiązane wpisy