Bezpieczny Kredyt 2%

Bezpieczny Kredyt 2%: Na czym polega i kto może skorzystać?

Bezpieczny Kredyt 2% to innowacyjny program wprowadzony przez rząd, który ma na celu pomóc w finansowaniu zakupu pierwszego mieszkania lub budowy domu. Program ten ma duże znaczenie dla rynku mieszkaniowego i możliwości finansowych Polaków, jednak z jego skorzystanie wiąże się z pewnymi warunkami. W tym artykule rozwiewamy wszelkie wątpliwości na temat Bezpiecznego Kredytu 2% – na czym polega, jakie są zasady i kto może z niego skorzystać.

Sprawdź również: kredyt 2% Warszawa

Na czym polega Bezpieczny kredyt 2%?

Bezpieczny Kredyt 2% to program wprowadzony przez rząd, który umożliwia korzystanie z preferencyjnych warunków kredytu hipotecznego na zakup pierwszego mieszkania lub domu, a także na budowę lub dokończenie budowy domu. Atutem jest 2% oprocentowanie przez 10 lat, a resztę kwoty ma dopłacić państwo. Kwota dopłaty to różnica między stałą stopą procentową, a oprocentowaniem kredytu zgodnie ze stopą 2%.

Sprawdź również https://okbr.pl/kredyt-2-procent-kalkulator/

Dla kogo jest Bezpieczny Kredyt 2%?

Program “Bezpieczny Kredyt 2%” skierowany jest przede wszystkim do osób, które planują zakup swojego pierwszego mieszkania lub budowę domu jednorodzinnego. Istotne jest to, że program przewiduje pewne warunki, które muszą spełniać osoby zainteresowane skorzystaniem z kredytu. Należy do nich między innymi plan zakupu pierwszego mieszkania lub budowy pierwszego domu. Osoba składająca wniosek o kredyt powinna również zwrócić uwagę na wymagania banków dotyczące zdolności kredytowej i innych formalności związanych z procesem kredytowania. Ponadto nie może mieć powyżej 45 roku życia. Program skierowany jest zarówno do singli, jak i par oraz małżeństw. Z czego singlom przysługuje maksymalna kwota kredytu w wysokości 500 tys. złotych, a parom i małżeństwom do 600 tys. złotych.

Wysokość raty Bezpiecznego kredytu 2%

Wysokość raty Bezpiecznego Kredytu 2% będzie zależała od wielu czynników, takich jak kwota kredytu, okres kredytowania, a także indywidualnych warunków umowy kredytowej. Istnieją jednak narzędzia, takie jak Kalkulator Bezpiecznego Kredytu 2%, które umożliwiają obliczenie wysokości rat w okresie ich dofinansowywania, jak i na wyliczenie różnicy w wartości do spłaty w całym okresie kredytowania. Możesz również skorzystać z pomocy doradcy finansowego i skorzystaj z bezpłatnej porady.

Ekspert Finansowy Gdańsk

Grunwaldzka 103a,
80-236 Gdańsk

 +48 533 88 78 78

Działa na terenie całej Polski!

Total
0
Shares
Powiązane wpisy